Adreswijziging doorgeven in Mexico
Als je in Mexico verblijft op een tijdelijke of permanente verblijfsvergunning heb je de verplichting om wijzigingen door te geven in je persoonlijke situatie. Je moet zo’n wijzigingen binnen maximaal drie maanden doorgeven bij je dichtsbijzijnde INM kantoor.
Zoals bijvoorbeeld je verhuizing. Deze dien je binnen maximaal drie maanden na je verhuizing door te geven. Als je dit verzuimt kun je een boete krijgen. Heel eerlijk gezegd geef ik alleen heel grote verhuizingen door, als ik bijvoorbeeld lang wil blijven op 1 plek, anders zit ik meer tijd in het Immigratiekantoor dan dat ik reis.
Maar je bent wel verplicht het door te geven.
Je moet eerst een afspraak maken. Dit kan pas nadat je je op de website van de Immigratie dienst je Formato Basico en de brief voor de Baja Protesta hebt aangemaakt.
- Gebruik voor de duidelijkheid het adres van een officiele rekening zoals electra of telefonie. Zeker bij de eerste weet je zeker dat je dan een goed adres hebt.
- Niet vergeten dat je binnen 20 dagen na het invullen van je online formulier naar INM gaat anders moet je die tramite overnieuw doen, dus die afspraak moet je binnen 20 dagen realiseren, dat is tegenwoordig erg lastig.
- INM kantoren sluiten in de regel om 13.00 uur en zijn in de weekenden gesloten
- Het proces kan afhankelijk van drukte, binnen 1 dag geregeld zijn of 4 weken in beslag nemen
Wat neem je allemaal mee?
- paspoort
- resident kaart
- bewijs van adres: CFE rekening of Internet rekening
- (soms is een printje plattegrondje van Google maps met de pin wel handig)
- Je formato basico die je online hebt ingevuld en geprint
- de bijbehorende brief’
- kan nooit kwaad: je CURP of als je die al hebt je BIO CURP. Dat is niet op elk kantoor verplicht maar officieel wel.
Als je adreswijziging verwerkt is krijg je in je INM portal een bevestigingsbrief. Toegang tot je INM portal krijg je via je voor de afspraak aangemaakte account, en met het “Pieza”-nummer wat je in de eerste email van INM krijgt waarin vermeld wordt dat je adreswijziging in behandeling is genomen.
* dit artikel is bijgewerkt in januari 2026
Steun deze website! Geef Gul.
Jeanette
Jeanette reisde sinds over de wereld sinds haar 17de, maar altijd met een huis om naar terug te keren. In 2015, op haar 54ste, liet ze ook dat huis achter. Je zou haar een nomade kunnen noemen want ze zwerft het liefst over de aarde op een motor met alle bezittingen achterop. Zo reisde ze bijvoorbeeld door de Filipijnen en dwars door Mexico waar ze nu woont. Ze is eigenaar van deze website en FloatingCoconut.net, haar persoonlijke website. Momenteel reist ze niet meer en woont ze in La Paz BCS.
Dit vind je misschien ook leuk
Een huis huren in La Paz, Mexico
28/11/2021
Wonen in Mexico met 1000 euro per maand
21/06/2024
