Mexicaans straatje met donkere lucht, lees dit eerst voor je naar Mexico verhuisd.
Wonen in Mexico

Wil jij naar Mexico verhuizen? Lees dit eerst!

Droom jij van een nieuw leven in Mexico? Dan is dit artikel jouw startpunt, want hoewel er veel geschreven wordt over Mexico en het dagelijks leven plus de kosten in Mexico is maar weinig informatie up to date of ook maar enigszins realistisch zo lijkt het wel.

Menig klant van Leaving Holland reageert een beetje gedesillusioneerd na zijn verhuizing naar Mexico. Omdat aan de voorkant vaak niet helemaal duidelijk is welke kosten en verplichtingen dat tegenwoordig met zich meebrengt in dit snel veranderende land.

Ik ga ze stap voor stap met je doornemen en dat wordt een lang artikel, dus ga er maar even voor zitten!

De Visum voor Mexico

Er is al veel verandert in de visumkosten en verblijfsvergunningskosten voor Mexico, maar er staan nog meer (nu nog onbekende) veranderingen op stapel.

Belangrijke wijzigingen in de wetgeving en verscherpen criteria

Twee belangrijke wetswijzigingen hebben de weg vrijgemaakt voor strengere kwalificatiecriteria en hogere kosten om vanaf 1 januari 2026 een verblijfsvergunning in Mexico te verkrijgen. En deze regels gelden voor elke nationaliteit die in aanmerking komt voor een verblijfsvergunning.

Bijgewerkte wettelijke richtlijnen

In juli 2025 publiceerde de Mexicaanse regering bijgewerkte richtlijnen voor de immigratieregels van het land. Een belangrijke verandering daarin omvatte het afzien van het gebruik van veelvouden van het minimumdagloon in kwalificatiecriteria en het aannemen van veelvouden van UMA’s. UMA is een standaard waarde welke in Mexico gebruikt wordt om overheidstoeslagen te berekenen, zo hoeven ze niet elke keer de wet aan te passen over prijsverhogingen maar veranderen criteria als de UMA in waarde stijgt. De waarde van UMA wordt elk jaar bij de begrotingsdebatten bepaald en is afhankelijk van heel veel factoren. Boetes in Mexico zijn ook veelal in UMA, je betaald dan bijvoorbeeld 10x UMA voor te snel rijden in een dorpskern. UMA als vastgestelde waarde beïnvloed dus elk jaar heel veel prijzen en prijsstijgingen en vanaf 1 januari 2026 ook de financiële toelatingscriteria voor de verblijfsvergunningen en de kosten van de verwerking an verblijfsvergunningen.

In het artikel over de kosten van een verblijfsvergunning voor Mexico zijn de eerste aangekondigde prijsstijgingen al verwerkt, maar het is raadzaam goed de voorwaarden te blijven lezen op de website van bijvoorbeeld de Immigratiedienst van Mexico (INM) omdat aan de voorkant bij de Ambassade van Mexico in Nederland, de kosten die je nog in Mexico maakt voor je verblijfsvergunning niet altijd duidelijk zijn.

Niemand weet nog of de toelatingseisen voor financiele draagkracht in 2026 nog verder zullen stijgen maar het ligt met de grote influx van gepensioneerde Amerikanen die niet langer op een toeristenvisum worden tegelaten, wel in de lijn van de verwachting. De verwachting is dat de prijzen emt zo’n 4% zullen stijgen en de toelatingseisen ook.

Verhoogde kosten voor de resident kaart

In het najaar van 2025 nam het Mexicaanse Congres een wet aan waarin werd opgeroepen tot een verdubbeling van de verwerkingskosten van de overheid voor buitenlandse verblijfsvisa/kaarten. De Senaat nam vervolgens de motie aan en op 7 november 2025 werd een herzien schema van 2026 vergoedingen gepubliceerd, waarin werd bevestigd dat de kosten van 2025 voor buitenlandse verblijfskaarten met 50-100% zouden stijgen. Afhankelijk van welke visum regeling je aanspraak op maakt. In voorgaande jaren stegen deze vergoedingen in lijn met de officiële inflatie.

Onduidelijk is nog of ook kosten zoals het doorgeven van een adreswijziging (nu nog gratis) verblijfsstatus, vervanging van de resident kaart als hij beschadigd is of is zoekgeraakt ook zullen veranderen. Maar het ligt in de lijn der verwachten dat INM meer kosten zal gaan doorberekenen aan buitenlanders die in het land verblijven. Maar hou er rekening mee dat de kosten die je in Mexico moet maken voor het aanvragen en verlengen van de verblijfsvergunning enorm gestegen zijn.

Andere criteria worden ook aangescherpt

De procedures bij de immigratiekantoren worden ook aangescherpt en het wordt steeds lastiger om een afspraak te maken omdat er langere wachttijden zijn en omdat er weinig afspraaaktijd beschikbaar is, iets wat tegenwoordig digitaal geregeld moet worden via de portal van INM door een account aan te maken, een proces wat niet altijd vlekkeloos verloopt vanwege de hoge bezoekersdruk op de website

Hou rekening met wachttijden van 2-3 maanden en nog langer in toeristische regio’s.

Ook de criteria voor “woonadres” zijn aangepast, je moet 2 stukken bewijslast aanleveren, een elektriciteitsnota en een huurcontract. Een Airbnb rekening of een hotelboeking gelden niet meer als geldig bewijs van verblijfplaats voor de aanvraag van je verblijfsvergunning of de verlenging daarvan.

Daarnaast klinkt steeds meer door in de gelederen dat ook bij verlenging wederom gekeken wordt naar inkomsten en draagkracht, iets wat voorheen niet gebeurde. Hoewel ik daar zelf geen bewijs van heb, hoor ik van collega schrijvers over dit onderwerp dat je niet meer klakkeloos een verlening van je verblijfsvergunning krijgt na het eerste jaar of in de overgang van tijdelijk naar een vast verblijfsvergunning na 4 jaar. Hoogstwaarschijnlijk is dit om iedereen regulier in het SAT systeem (Belastingdienst) te krijgen en belastingontduiking terug te dringen. Je kunt verwachten dat je dus inkomsten gegevens en draagkracht moet aantonen. Je kunt als leidraad dezelfde financiële eisen nemen als voor de initiële aanvraag bij de Ambassade in Nederland. Wat niet langer duidelijk is is of de waarde van een eventueel gekocht huis nog steeds meetelt. De signalen hierover zijn tegenstrijdig, de 1 zegt van niet, de andere van wel en de website van de overheid zegt er weinig over. Crypto geldt in ieder geval niet.

Samengevat

Als je van plan bent om vanaf 2026 een verblijfsvergunning in Mexico aan te vragen, of van plan bent je bestaande tijdelijke verblijfsstatus te verlengen, verwacht dan dat de economische kwalificatiecriteria zullen stijgen: je hebt waarschijnlijk meer inkomen of spaargeld nodig om in aanmerking te komen dan bij je initiële aanvraag in Nederland. Kwalificatiecriteria zullen zijn aangescherpt, bijvoorbeeld dat je je adres moet bewijzen; en verwacht hogere overheidskosten voor de verwerking van je aanvraag.

Nu het patroon van ‘alleen inflatie’-verhogingen van vergoedingen is doorbroken, kunnen we niet langer zo zeker zijn in het voorspellen van waarschijnlijke toekomstige stijgingen van verblijfskosten en andere criteria. Het is dus altijd jouw verantwoording om de kosten en criteria te controleren op de betreffende websites en niet meer uit te gaan van vaak verouderde informatie op websites op het internet of zelfs de AI antwoorden op jouw vragen over kosten voor een verblijfsvergunning of visum voor Mexico.

Opkomende digitalisering

Wie ooit dacht dat Mexico een soort cowboy land was waar je nog heerlijk buiten het systeem kon verblijven komt inmiddels ook wel bedrogen uit. Allerlei wetgevingen beginnen een strop om de nek van de inwoners van Mexico te leggen waarbij digitalisering en registratie een must is om dingen gedaan te blijven krijgen in de maatschappij. Zo kun je niet meer ontkomen aan een RFC nummer, een belastingnummer en een daaraan gekoppelde fiscale status. Zonder dit nummer kun je vaak niet eens een afspraak maken voor andere zaken die je wilt regelen zoals de aansluiting van je Electra of het overzetten van het watercontract op jouw naam, of een bankrekening openen. Als dat laatste überhaupt al lukt want door verscherpt toezicht op witwassen van geld is het voor buitenlanders best lastig geworden zonder meer een rekening te openen.

Verder ben je tegenwoordig verplicht om je telefoonnummer te registreren, hiervoor is een scan van je paspoort verplicht inclusief je CURP nummer, dat laatste gaat binnenkort veranderen in een digitale ID . Je mag geen velden onzichtbaar maken in die scan, het moet de volledige Bio pagina zijn.

De registratie voor de Digitale Curp is al in volle gang. Het stagneerde even omdat blijft dat veel Mexicanen geen geldig geboortebewijs bezitten, maar de wet- en regelgeving is al van kracht. En voor ons buitenlanders stagneert het omdat het systeem van INM en Renapo nog niet aan elkaar gekoppeld zijn, maar bereid je voor om nog een keer je irisscan, je vingerafdrukken, identiteitspapieren, RFC nummer en de rest van je dossier te laten opnemen in een systeem.

Het Universele gezondheidssysteem, nog een manier van de overheid im haar burgers in een (digitaal) systeem te krijgen. Gezondheidszorg voor iedereen! Het is alleen niet duidelijk of buitenlanders hier ook voor in aanmerking komen. Ik ga het zelf uitzoeken als mijn leeftijd aan de beurt is voor de registratie, maar ik gok zomaar dat dit het einde is van de gratis ISSTE voor buitenlanders. Iedereen kan zich registreren voor gratis basis gezondheidszorg. En dat kan bij elk ziekenhuis van de overheid, en gaat op leeftijd en eerste letter van je achternaam. Je krijgt een pasje met foto en vingerafdruk, dus je gaat, net als bij INM, SAT en Registro Civil met je hele hebben en houden door de procedure van digitalisering en registratie. Maar of wij buitenlanders dit ook mogen doen? Ik heb geen idee.

Er is in Mexico geen ontkomen meer aan: Je moet in het systeem, anders kun je geen telefoonnummer hebben, geen bankrekening, geen recht op gezondheidszorg, geen elektra of water aansluiten in je huis en geen afspraak maken bij de overheid om aan je overige verplichtingen te voldoen.

Verder merk je in winkels en op straat steeds meer camera’s op. Dit is voor “jouw veiligheid” op straat zijn die camera’s gekoppeld aan C5 controle centra waar alle op straat verzamelde informatie bij elkaar komt.

Stijgende kosten levensonderhoud

Mexico is heel duur aan het worden. Zelfs het happy hour van 2 voor 1 biedt allang niet meer de alcoholische vergetelheid waar sommigen in deze wereld behoefte aan hebben. Grofweg zijn de prijzen van boodschappen te vergelijken met Nederland. Hier en daar zijn er uitzonderingen, maar zowel naar boven als naar beneden. Je zult merken dat je voor je zuivelproducten bijvoorbeeld, in Mexico een stuk duurder uit bent dan in Nederland. Maar ook electronica stijgt in prijs en bouwmaterialen worden erg duur, net als huizenprijzen en arbeidsloon.

Kocht je vier jaar geleden nog een stuk land van 400-1000M2 voor een prikkie, nu betaal je de hoofdprijs voor een 10×20 kavel in een subdivision met jaarlijks verplichte kosten.

Het land is zichzelf aan het reguleren en hoewel veel Mexicanen de toeristen de schuld geven van de prijsstijgingen is dat natuurlijk heel dubbel, want zij runnen de winkels, restaurants, hotels en de vastgoed bedrijven die die prijsstijgingen doorvoeren. En niet elke buitenlander is als een amerikaan met oneindige dollars en zo gek om dat elke keer te betalen. Eén van de vele redenen waarom mijn laatste motorreis mijn laatste was is de gestegen hotelkamer-kosten, Ik ga geen 50 euro (omgerekend) betalen voor een kamer vol kakkerlakken en een stinkend kussen en grijze handdoeken in de badkamer.

En dat is ook een ding, stijgende kosten van levensonderhoud is 1 ding, daarvan kun je nog zeggen: invloeden van buiten af, maar slechte service en slechte kwaliteit dat is iets anders. Als zelfs dure hotels hun kamers niet meer spik en span in orde hebben en je regelmatig in een smerige brakke zooi zit, of in restaurants een schandalige slechte kwaliteit op je bord aantreft voor de hoofdprijs en dan ook een onbeschofte bediening treft, dan vergaat je de lust wel. De ondergang van Tulum, het ooit zo beroemde hippie paradijs waar iedereen met open mond naar keek vanwege het succes werd puur veroorzaakt door de te hoge prijzen, (300 peso voor een taco die elders 50 peso kost) slechte kwaliteit eten en voorzieningen, falende infrastructuur en vooral onbeschofte inhalige Mexicanen die buitenlanders alleen nog maar tolereren vanwege hun dikke buidel.

De tendens dat buitenlanders niet welkom zijn spreid zich vanuit de hoofdstad CDMX uit over de rest van het land en schetst een heel nieuw beeld van de “vriendelijke altijd vrolijke Mexicaan” zoals we op het internet denken te zien.

Gentrificatie is een populair woord in Mexico momenteel

In veel toeristen gebieden en expat wijken galmt het woord door de straten ontevreden Mexicanen hebben altijd al de neiging gehad om net als Nederlanders naar een ander te kijken voor de schuld van hun misere, de overheid voornamelijk. Maar nu ook de buitenlanders, de toeristen, de expats, de digital nomads. Niet de asielzoekers uit omliggende landen, die zijn superwelkom hier, want empathie is in Mexico nog wel een ding. Maar alles wat met geld hier binnenrolt zorgt voor een bittere nasmaak bij de lokale bevolking momenteel. Hele dorpen zials bijvoorbeeld Tulum, Playa del Carmen maar ook Puerto Escondido en Puerto Vallarta en Puerto Peñasco zien hun identiteit veranderen en voelen zich bedreigd door de hoge kosten van woningen en de afkalving van voorzieningen. Want hotels en vastgoedontwikkelaar bouwen alleen als er garanties zijn van water en elektriciteit wat ten koste gaat van de lokale bevolking, dus als jij je aircon aan doet in je Aldea Um huis of zoiets, valt er wellicht elders in de stad in de arbeiderswijken (bij jouw tuinman of poolboy dus) de stroom uit. En daar begint men over te mokken.

De identiteit en de cultuur van de Mecxicaan komt in het geding onder al die “rijke buitenlanders” die met gemak 3000 peso per nacht voor een kamer betalen of 40K peso voor een huis per maand. Daar kunnen zij in hun Infonavit huis met een huur van 3K peso niet meer naast bestaan. Want met de komst van die 40K per maand huizen worden restaurants duurder en boodschappen en verdwijnen de taco straattentjes en komt er regularisering vanuit de overheid en het bureau van toerisme om de omgeving te laten voldoen aan de normen en waarden van de gasten. En de normen en waarden van de lokale bevolking wordt omwille van de “Dolares” aan de kant geschoven.

Veel vastgoed ontwikkelaar kopen grond spotgoedkoop van boeren, trekken het kaal, slaan piketpaaltjes en daarna hoor je nooit meer wat van ze, Puerto Peñasco ligt momenteel in een zee van naakt landschap in afwachting van een expat boom die waarschijnlijk nooit zal komen, het ooit zo idyllische vissersdorp is al omgedoopt door de daar nu wonende Amerikanen in Rocky Point, en je hebt er bijna niet meer het gevoel dat je nog in Mexico bent, maar de uitbreiding heeft de ligging van het stadje totaal uit zijn verband gerukt, het ligt in een kaal ontwikkelingsgebied die echt helemaal nergens op slaat en in 100 jaar niet volgebouwd gaat worden, simpelweg omdat de mensen er niet zijn die daar willen wonen en de infrastructuur het niet toestaat omdat er nu al water en stroomtekort is. En omdat het veel te (kunstmatig) duur gemaakt is. En zo vergaat het veel dorpen. En de lokale bevolking die eerst dacht: oh, nieuwe geldstromen……extra werk……plukken nu de zure vruchten van een overheid die niet goed kan plannen en alleen maar dollartekens ziet.

Die sfeer begint voelbaar te worden op straat. Dus niet alleen in Mexico Stad, maar ook in Cancun, in de rest van de Riviera Maya en in Merida en Campeche waar momenteel veel Buitenlanders waaronder veel Nederlanders vestigen.

Het gekkenhuis van verkeer en de conditie van de wegen

Mexico worstelt om zijn wegennetwerk goed te houden, het heeft zwaar te lijden onder de soms extreme weersomstandigheden maar ook de landelijke overheid die alle Federale wegen moet onderhouden lijkt het niet bij te kunnen benen. Ontwikkeling voor near shoring en transportlijnen voor export lijken belangrijker dan de weg van A naar B. Ooit reed ik door een land met prachtige wegen. In de tijd van AMLO, maar nu mijn laatste reis was het puur afzien.

Lokaal wegenonderhoud is momenteel een strijdpunt, aangezien de federale overheid staten kort op geld vanuit de landelijke schatkist, moeten kosten uit de lengte of uit de breedte en straten staan dan niet hoog op de agenda. En er is veel corruptie in dit werkveld. Maar een stad, zoals bijvoorbeeld La Paz, die projecten, huizen en opvanglocaties voor vrouwen uit de grond stampt dat het een lieve lust is en investeert in een boulevard die volkomen zijn doel voorbijschiet, krijgt van de bevolking een hoop gemor over de enorm slechte staat van de stadswegen. En je kunt als overheid je geld maar 1x uitgeven. In veel steden loopt het scheef, lokaal bestuur wil scoren bij de Federale Overheid door de moderne opdrachten van de Cuarta Transformación gezicht te geven, want met dat soort zaken scoor je punten in CDMX. Maar het geld wat daar naar toe gaat gaat niet naar andere zaken zoals wegenonderhoud.

Daarbij nemen beslissingen t.a.v. verkeersveiligheid en verkeersregels en het gebrek aan handhaving ook een flink stuk veiligheid op de weg weg. Dat je op sommige kruisingen rechts af mag slaan als het verkeer dat toelaat betekent niet dat je ook links af mag afslaan de kruising dwars over als het tegenover liggende stoplicht groen is. IN steeds meer steden waar eht steeds drukker wordt op de weg worden dit soort doorstroom beslissingen genomen die daarna door het volk op een heel eigen manier worden ingevuld.

Het stoppen bij de 4-Alto’s en rode stoplichten dat gebeurd ook nog maar zelden, iedereen doet maar wat en handhaving is er nauwelijks. Het meest bijzondere is om te zien dat werkelijk iedereen op zijn telefoon zit te staren, met zijn knieen stuurt, en zit te appen tijdens het rijden en niemand gaat rijden als dat stoplicht dan eindelijk op groen is omdat dat videootje of whatsapp berichtje wel heel belangrijk is waar ze naar staren.

Dit is echt absurd toegenomen, en neemt schrikbarende vormen aan nu auto’s meedenken met afstand houden en waarschuwingssignalen geven. Zelden zie je nog iemand met ogen op de weg, of oog voor de omgeving.

De Mexicaanse overheden zouden geen belastingen hoeven te verhogen als ze verkeersregels handhaven. Op sommige ritjes in de stad kan ik in gedachte zo 10-20 boetes uitschrijven en ik ken de wegenverkeerswet niet eens super goed, maar ik weet wel dat het verboden is om met een telefoon in je hand te rijden, of door rood licht te rijden. Helaas gebeurt dat handhaven niet en wordt de anarchie op de wegen steeds heftiger. Inhalen in blinde bochten, over doorgetrokken strepen, rijrichtingen negeren, en doorduwen waar je voorrang moet verlenen zijn orde van de dag.

Rutte 2.0 is aan de macht

Hoewel de regering hier beweerd links socialistisch met een humanistische basis te zijn, zijn ze vooral links en dan zo links dat de rijken rijker worden en de werkende middenklasse verdwijnt. Klinkt bekent? Als je in Mexico je een beetje verdiept in wat de huidige regering doet heb je het gevoel dat Rutte hier aan de macht is. Of de gouverneur van California uit de VS. Heel veel aandacht voor vrouwenrechten, tot in het extreem, heel veel belastingverzwaring, heel veel zogenaamde “vrijwillige” registratie die beperking van je overlevingsmogelijkheden oplegt als je het niet “vrijwillig” doet. heel veel aandacht voor gelijke rechten voor mensen die twijfelen over hun geaardheid en anders willen zijn, (oude) mannen moeten weg uit de politiek en ga zo maar door. En ook al beloofd de Morena partij dat geld verdeeld wordt over iedereen, lijkt het toch vooral zo dat de rijken rijker worden en de armen armer. En wij geëmigreerde gringo’s zwabberen er een beetje tussen en zien met lede ogen dit derde wereldland steeds duurder worden terwijl het nauwelijks voorzieningen kan bieden.

Daarbij komen nog al die ontwikkelingen die niet op de voorgrond plaats vinden en die je zo af en toe oppikt die volgens mij zo uit de koker van het WEF komen

  • de optie om straks alleen nog maar te kunnen afrekenen bij het tanken met een app (serieus agenda punt in het congres)
  • de opeens heel dringende tekorten aan water, milieuvervuilende bedrijven (extra ellende voor veeboeren) en electra tekorten. Slaat helemaal nergens op, maar het is wel opeens een agendapunt in het congres en wordt naar burgers en het toerisme vertaald in extra belasting en heffingen.
  • het opheffen van de straathandel, alles moet geregulariseerd worden, niemand mag meer geldstromen hebben buiten het systeem (lees cash) dus ook de taco verkoper op de hoek en de elote verkoper moeten hun inkomsten opgeven aan SAT en een vergunning hebben
  • hetzelfde geldt voor luxe jachten, prive vliegtuigen en luxe auto’s, die gaan extra belast worden, nu is het al zo in een aantal staten, zoals in Quintana Roo, Jalisco, Estado de Mexico en Nuevo Leon, maar het geluid klinkt om het landelijk door te voeren. En de criteria voor luxe is heel wijdt. Zo valt een BMW motor van 650CC al onder luxe.
  • een gevolg hiervan is dat je niet meer vrij bent om je kenteken in een “voordelige” staat te regelen, want 1 op 1 gaat ook een wet in dat je met platen moet rijden uit je eigen woonplaats. Het wordt verboden om met platen te rijden uit een andere staat. En dat controle systeem wordt momenteel opgezet.

En zo kan ik nog wel een meer dingen opsommen hier. De winstbelasting als je je huis lekker duur verkoopt, waarbij grondspeculatie en huizen flippen dus heel onaantrekkelijk wordt, de uitbreiding van de lijst geregistreerde beroepen, overal vergunningen voor aanvragen, zoals ik al zei: het is net Rutte 2.0. En dat is natuurlijk een beetje spottend bedoelt, wat ik bedoel te zegen is: als je uit Nederland weggaat omdat je de digitalisering en regeldruk zat bent, denk dan nog een keer goed na of je wel naar Mexico wilt, want dat land is hard op weg een soort Nederland te worden.

De toename in scams en criminaliteit

Mexico is altijd al een land geweest met een relatief hoog misdaad cijfer. En hoewel de overheid met statistieken beweert dat het een dalende trend is, is het voor veel mensen op straat juist een toegenomen onveiligheidsgevoel, en in sommige staten van Mexico strekt dat gevoel zich uit tot in huis en op het werk. Armoede verandert mensen en de kloof tussen arm en rijk wordt ook in Mexico steeds groter. Het gros van de bevolking leeft 100% op afbetaling en dus van loonstrook naar loonstrook, om maar een paar peso over te houden om van te leven. Zelfs de dagelijkse boodschappen kunnen op afbetaling gekocht worden.

Met de stijgende ontevredenheid over hun economische situatie is het verleidelijk om oneerlijker door het leven te gaan. En dat merk je overal. De pompbediende die je geen wisselgeld terug geeft of te weinig, winkels die op de schappen prijs A hebben staan maar elk product is systematisch 1 of 2 peso duurder bij de kassa. En als je daar wat van zegt is de prijsverandering nog niet doorgevoerd in de winkel. Profeco legt winkelketen na winkelketen boetes op voor foute prijzen en verkeerde afrondingen bij de kassa. Maar het is dweilen met de kraan open.

Valse documenten, vals geld, telefoon- en internet-scams, je data wordt verkocht, niet 1x maar wel 100x en je telefoon ontploft op sommige dagen van de spam en nep-telefoontjes. Telefoontjes die soms heel moeilijk van echt te onderscheiden zijn en waarbij ej soms het gevoel hebt dat je grof moet zijn om de verbinding te verbreken. En dat in een land waar grof zijn en je onbeschoft gedragen nog een strafbaar feit is waarvoor je zomaar achterin een politiek auto kunt belanden met handboeien om.

De vastgoed scams rijzen de pan uit, ik schrijf er over in de brochures die ik aanbied over de diverse regio’s . Per regio zijn er unieke vastgoed scams. Geen 1 Staat is exact hetzelfde maar mensen raken wel allemaal structureel heel veel geld kwijt. Zoveel mensen die land kopen wat nooit verkaveld wordt, of überhaupt nooit te koop aangeboden had mogen worden. En je zal maar een appartement kopen in een gebouw wat niet gebouwd gaat worden of een aanbetaling doen voor een koop- of huurhuis wat niet beschikbaar is.

Daarnaast neemt straat criminaliteit en huis inbraak toe. Niet alarmerend, en ik denk niet dat het heel veel meer is dan in Nederland, maar de cijfers stijgen wel. Maar vooral digital scams nemen dagelijks toe. Waardoor bankregels weer stricter worden en je jezelf zo vaak moet identificeren voordat je een handeling kunt doen of kunt inloggen dat het bijna belachelijk aan het worden is.

En toch moet je gewoon naar Mexico verhuizen!

waarom ik vind dat je je door al deze zaken niet moet laten tegenhouden? Dat ga ik tot slot nog even uitleggen.

Het zijn geen redenen om niet naar een land te verhuizen vind ik persoonlijk, en als je buiten Europa gaat emigreren hoort het er een beetje bij, dat je super oplettend moet zijn en goed voorbereid op pad moet zonder roze bril . Maar het zijn allemaal wel dingen die je zelden leest op het internet waar we eigenlijk alleen nog maar positiviteit mogen uitstralen van het algoritme.

Het zijn dingen die je misschien in je achterhoofd al weet, of ergens onbewust hebt opgepikt, misschien zelfs wel op 1 van mijn websites, want ik ben niet 100% positief over Mexico, ik ben een realist, en ik denk maar zo: Daar laat je wat en elders vind je wat. Maar ik spreek net even teveel voormalig klanten die naar Mexico zijn verhuisd puur op een vakantie ervaring, of vanwege verhalen die ze lezen op het internet en die zijn teleurgesteld. Balen zelfs en overwegen weer weg te gaan.

En dan denk ik: dan heb ik mijn werk misschien ook niet helemaal goed gedaan, dan moet ik nog duidelijker zijn over dit land, en gewoon man en paard noemen als het gaat om het slechte eten van matige kwaliteit, de weinige variatie in de menukaarten tenzij je in een internationale toeristengebied gaat zitten zoals bijvoorbeeld Puerto Escondido, maar dan betaal je wel de hoofdprijs voor je leven hier, en als je dacht goedkoop uit te zijn, dan heb je het mis.

Ik vertel mijn klanten altijd ook mijn ervaringen, en ik ben zelden echt 100% positief over Mexico, want het is gewoon niet mijn land. Ik vind de mensen hooghartig, zelfingenomen zelfs en soms ronduit onbeschoft en onvriendelijk, en ik heb niks met al dat toerisme hier wat het land zo verkloot en zo’n druk op de maatschappij legt, en daarmee dus ook niks met de overheid die maar land blijft verkopen aan investeerders alsof het niets is, allemaal voor de dollar en om geld binnen te harken. Ik zit hier puur omdat er toen ik voor de visum ging een makkelijke en voordelige verblijfsvergunning verkrijgbaar was, maar zelfs dat is nu niet meer. En dan moet je je afvragen of dat wat je werkelijk zoekt misschien ook in een ander Spaanstalig land te vinden is. Bij de buren bijvoorbeeld meer naar het zuiden.

En die vraag stel ik ook aan mijn klanten, maar die kunnen zij alleen beantwoorden, dat kan ik niet voor ze doen. Ik kan slechts een beetje sturen en input geven, maar blijkbaar weegt een leuke vakantie ervaring zwaarder in de beslissing dan mijn zure verhalen over dit land en mijn waarschuwende opmerkingen. Toch blijft het jammer dat mensen met emigratie plannen zo selectief luisteren en zo groots dromen.

Enige nuancering kan geen kwaad, en ik hoop dat dit artikel je in ieder geval even laat nadenken over primaire zaken zoals: voorzieningen, bewegingsvrijheid, financiële vrijheid en je toekomst, en je budget.

Als je nog vragen hebt over het leven in Mexico aarzel dan niet om contact op te nemen.

Succes met je emigratieplannen!

 

 

 

 

 

Jeanette reisde sinds over de wereld sinds haar 17de, maar altijd met een huis om naar terug te keren. In 2015, op haar 54ste, liet ze ook dat huis achter. Je zou haar een nomade kunnen noemen want ze zwerft het liefst over de aarde op een motor met alle bezittingen achterop. Zo reisde ze bijvoorbeeld door de Filipijnen en dwars door Mexico waar ze nu woont. Ze is eigenaar van deze website en FloatingCoconut.net, haar persoonlijke website. Momenteel reist ze niet meer en woont ze in La Paz BCS.